iDoklad je název služby pro online fakturace, kterou vyvíjí společnost Seyfor, a.s. (dříve Solitea Česká republika). Je určena pro vystavování faktur a pokladních dokladů, zvládá však například i tvorbu ceníků. Je poskytována v takzvaném režimu SAAS (Software as a Service, software formou online služby) a na bázi cloud computingu. Díky tomu není nutné ji instalovat do počítače a je přístupná přes webový prohlížeč.

Spuštěna byla v roce 2011. V současnosti tuto službu využívá více než 200 000 uživatelů, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku.

 

Funkce aplikace iDoklad

Hlavním úkolem služby iDoklad je vystavování faktur. Ty si uživatel může přizpůsobit dle svých potřeb. Ze souhrnu všech faktur je ve službě možné vygenerovat podklady pro daňové přiznání.

iDoklad také umožňuje vydávání pokladních dokladů. Ty je možné vytvořit ke každé faktuře hrazené v hotovosti. K dispozici jsou i další funkce usnadňující pravidelnou či častou práci s aplikací, například tvorba ceníků či slev a také adresář klientů.

Velmi důležitou funkcí šetřící čas je synchronizace s bankovními účty. Díky párování plateb přímo v aplikaci iDoklad tak lze zjistit, které vystavené faktury již byly uhrazeny. Odběratelům s fakturami po splatnosti dokáže aplikace zaslat upomínku. Společnost Solitea spolupracuje se službou Creditcheck, díky níž je možné velmi snadno ověřit solidnost obchodních partnerů.

Solitea umožňuje díky API propojit aplikaci s dalšími účetními programy, jako je Money S3, Pohoda nebo Vario. iDoklad umožňuje  také integraci s aplikacemi, jako jsou platební brány. Díky tomu je skvělým řešením pro malé e-shopy.

 

Mobilní aplikace iDoklad

iDoklad mohou uživatelé díky mobilním aplikacím používat také ve svých chytrých telefonech. Společnost Solitea spustila v září roku 2011 aplikaci pro Windows Phone, následovaly samozřejmě také aplikace pro telefony s OS Android a iOS. Tyto mobilní aplikace mají k dispozici prakticky všechny funkce dostupné v online verzi.

 

Aktuální verzi můžete najít na stránce idoklad.cz, kde je k dispozici podrobný popis funkcí iDokladu, cenové plány, informace o podpoře a další informace pro zákazníky a potenciální uživatele.

Řešení Docspoint slouží jako elektronický archiv daňových dokladů.

Archivujte a spravujte své účetní doklady online, bez papírů a v souladu s českou legislativou. Docspoint spolupracuje s účetním software POHODA a umožňuje snadný import připravených dokladů.