Pro zpracování velkých objemů účetních dokladů (vyšší desítky až stovky denně) není forma ručního zpracování efektivní. Je časově náročná, s rizikem chyb (lidského faktoru) a hlavně svým šikovným účetním můžete přidělit mnohem sofistikovanější práci s daleko vyšší přidanou hodnotou, než je přepisování dokumentů do účetního software. Zvlášť když existují řešení pro vytěžování dokumentů.

Dnes dostupný vytěžovací software dokáže ruční práci s dokumenty z velké části nahradit. Vytěží informace z jednoduché tabulky i ze složité faktury. Umí i taková kouzla, jako například spárovat dodací list s fakturou. K tomu využívá pokročilé technologie z oblasti analýzy textu, umělou inteligenci a strojové učení.

 

OCR

Pro vytěžování dokumentů se používá technologie OCR (optického rozpoznávání znaků). Více si o ní můžete přečíst v našem slovníku: OCR (optical character recognition).

 

Řešení Docspoint a vytěžování faktur a účetních dokladů

Řešení Docspoint díky doplňkovým modulům nabízí možnost vytěžování vašich dokladů a dokumentů. Zpracovává digitální či digitalizované (skenované, focené) soubory - rozpozná dokument, vyhodnotí jej a vytěží většinu jeho metadat tak, abyste s nimi mohli dále pracovat. Tuto funkci můžete využít u všech typů dokladů a dokumentů uvedených výše, nicméně vzhledem k napojení na účetní software Pohoda nejvíce využijete vytěžování faktur a účetních dokladů následně importovaných právě do Pohody.

Po načtení nových dokumentů, které do Docspointu zašlete některým z možných způsobů, přečte potřebné údaje a zapíše je do databáze k danému dokladu (záznamu). Následně stačí rychlá kontrola, že všechny údaje sedí, a doklad může putovat do účetního software.

 

Proč jsme zvolili řešení Rossum

Pro vytěžování dokladů používá Docspoint české profesionální řešení Rossum. Proč zrovna tento nástroj? Důvod je prostý. Rossum představuje nejlepší řešení s podporou českého jazyka, které jsme na trhu našli. Není zdaleka nejlevnější, ale je zkrátka nejlepší. Dosahuje nejvyšší přesnosti v rozpoznání textu. Efektivně využívá strojové učení k vlastnímu zlepšování a dodávání lepších a lepších výsledků. To je to, oč tu běží.

Vyzkoušejte si, kolik času dokáže vytěžování účetních dokumentů ušetřit i vám.

Domluvte si nezávaznou prezentaci a bezplatné 14denní demo řešení Docspoint.