Archivujte účetnictví online s obousměrnou synchronizací dat mezi Pohodou a Docspointem

Digitalizujte své účetnictví, automatizujte jeho zpracování a šetřete čas a místo - tedy peníze!

Co vám digitalizace a archivace účetnictví s řešením Docspoint přinese

Vyšší produktivita díky vytěžování

Už žádné ruční přepisování dokladů do účetní aplikace. Díky vytěžování dokladů se účetní může soustředit na důležitější činnosti.

Úspora času a uvolnění kapacit účetních

Pokud účetní část své práce přenechá technologiím, uvolní se jí ruce pro nové klienty či jiné činnosti s vyšší přidanou hodnotou.

Pořízení a provoz systému za zlomek nákladů na účetní

Automatizace účetnictví vás nemusí zruinovat. Cena Docspointu tvoří zlomek mzdových nákladů účetní.

Trvalá archivace účetnictví v souladu se zákonem

Uchovávejte své účetnictví v souladu se zákony a předpisy a po neomezeně dlouhou dobu.

Docspoint pomáhá již více jak 450 účetním kancelářím a firmám v Čechách a na Slovensku

Zde jsou některé z nich
3D Monolity
jaspar-200
reference-200x200-leontax
Servis účetnictví
wero-200
i-tec
Activity Agency
reference-200x200-vzs
taxpoint-200

Aktuální statistiky

10 000+

ušetřených hodin účetních

1 350+

uživatelských účtů

450+

klientských společností

600 000+

zpracovaných účetních dokladů

7 důvodů, proč už se Docspointu nikdy nevzdáte

1

Zbavíte se krabic nebo igelitek plných dokladů a cest za účetní

Komunikujte se svou účetní elektronicky a předávejte jí své doklady online. Bez nutnosti sbírat je celý měsíc na jednu hromadu a pak je účetní předávat v krabici nebo igelitce. Zbavte se papírů. Digitalizujte. Zefektivňujte.

2

Máte neustálý přehled o tom, co se ve vaší firmě děje

Koloběh dokladů firmou můžete sledovat v reálném čase. Máte tak neustále přehled o výnosech a nákladech. Podle nastaveného workflow můžete schvalovat náklady přicházející do firmy, než dojde k jejich zaúčtování.

3

Zrychlíte zpracování svého účetnictví

Díky vytěžování dokladů nebo jejich automatickému zpracování (formát ISDOC) má vaše účetní mnohem jednodušší práci. Zapomeňte na ruční přepisování dokladů. Stačí pouze zaúčtovat a během pár sekund máte doklad zadaný v účetnictví.

4

Zamezíte chybám při zpracování účetnictví a neustálému hledání dokladů

Docspoint je navržen tak, abyste do něj doklady ukládali hned po jejich vzniku. Díky mobilní aplikaci můžete ihned digitalizovat účtenku za benzín, přes funkci vytěžování dat ihned zpracujete PDF doklad z příchozího e-mailu. Při využití ISDOC formátu se data z dokladu rovnou načtou do Docspointu bez nutnosti dalšího zásahu.

5

Všechna daňová přiznání vždy podáte včas a bez stresu

Díky průběžnému nahrávání a zpracování dokladů může vaše účetní řešit agendu postupně. Odpadá jí tak stres (díky němuž roste riziko chyb), který všechny účetní znají poslední týden před podáváním přiznání k daním. Vy naopak s jistotou podáte vše včas a bez chyb.

6

Zajistíte archivaci účetnictví plně v souladu se zákonem

Každá firma musí své účetnictví ze zákona archivovat (zákon o DPH, o archivnictví a spisové službě a jiné). Některé jeho části i desítky let (třeba mzdové podklady). Proč skladovat tisíce papírů, když to samé zvládnete levněji, ekologičtěji a přehledněji? V digitální formě, zabezpečené a několikrát zálohované. V Docspointu navíc všechny doklady opatřujeme kvalifikovaným časovým razítkem podle evropského standardu eIDAS. Díky němu do puntíku splníte požadavky úřadů na elektronickou archivaci.

7

Připravíte systém své firmy na růst

Díky automatizaci a digitalizaci je zpracování účetnictví mnohem lépe škálovatelné. Roste vaše firma závratným tempem a nové doklady přibývají každý měsíc po stovkách? Díky automatickému zpracování a vytěžování žádný problém.

Řešení spolupracující se systémem POHODA
www.pohoda.cz www.pohodaplus.cz
Riešenie spolupracujúce so systémom POHODA
www.pohoda.sk www.pohodaplus.sk

Podívejte se, jak účetní kancelář Jaspar s.r.o. zvýšila díky Docspointu efektivitu svých účetních o 50 %

V lednovém čísle časopisu Moja Pohoda, vydávaném společností Stormware - tvůrcem účetního software POHODA, najdete případovou studii o řešení Docspoint. Dočtete se, jak Docspoint využívá účetní kancelář Jaspar s.r.o. obsluhující desítky klientů v České a Slovenské republice. Článek najdete na straně 16.

Prohlédnout časopis

Základní funkce

Nahrávejte účetní doklady z různých zdrojů

Docspoint rozšiřuje množství způsobů, jak lze do SW Pohoda doklady dostávat. Přepis už zdaleka není jedinou možností.

K účetním se tak doklady již nemusí dostávat pouze papírově nebo přes nezabezpečené veřejné cloudové uložiště. Mohou být nahrány rovnou do zabezpečeného Docspointu, kde si účetní doplní vše potřebné a kompletní doklad v elektronické podobě pak nahrají rovnou do SW Pohoda.

Snímek obrazovky 2022-12-27 v 14.41.58
Snímek obrazovky 2022-12-27 v 18.00.48

Kontrolujte a upravujte doklady před importem do účetního SW Pohoda

Než pošlete dávku účetních dokladů do SW Pohoda, můžete ji zkontrolovat a doplnit či opravit vše, co je potřeba. Do Pohody se vám pak již dostanou kompletně připravené doklady bez nutnosti cokoliv měnit.

Importujte doklady hromadně do SW Pohoda včetně předkontací a řad

Všechny účetní doklady upraveny a zkontrolovány? Pak už stačí jen spustit hromadný import a po pár chvílích najít všechny doklady v SW Pohoda přesně tam, kde mají být.

Snímek obrazovky 2022-12-27 v 17.57.52
Snímek obrazovky 2022-12-27 v 14.49.53

Archivujte doklady v prostředí Docspoint

Nejen zákon, ale i zdravý rozum nabádá k úschově dokladů na dalším místě, než jen v účetním software Pohoda. K tomuto účelu je součástí řešení Docspoint elektronický archiv, v němž se všechny doklady uchovávají včetně skenu jejich originálu.

Workflow práce s doklady na míru vašim potřebám

Nastavíme vám individuální workflow práce s doklady tak, jak potřebujete vy a vaše účetní oddělení nebo účetní kancelář.

Potřebujete některé doklady schvalovat před zařazením do účetnictví? Nebo dokonce všechny? Potřebujete mzdové doklady zpracovávat jedním pracovníkem a klasické účetní doklady druhým? S Docspointem to jde snadno.

Snímek obrazovky 2022-12-27 v 17.55.42
Docspoint_infografika

Přenos souborů do účetního software Pohoda

Abyste díky Docspointu mohli do svého účetního programu Pohoda nahrát nové účetní doklady, můžete zvolit několik možných cest:

  • Vyfoťte doklad telefonem či tabletem;
  • Naskenujte jej pomocí kancelářského scanneru;
  • Zašlete doklad na speciálně určenou e-mailovou adresu;
  • Vložte jej do prostředí Docspointu pomocí intuitivního rozhraní na vašem počítači.

Po vložení dokladu do Docspointu můžete záznam před importem do Pohody ještě upravit, přidat další údaje a především jej nechat schválit v rámci firemních procesů.

Následně bude připravený doklad či série dokladů nahrána z bezpečného uložiště Docspointu do vaší instance Pohody, kde budete moci doklady zaúčtovat.

I po importu do Pohody zůstávají doklady v Docspointu, který tak slouží jako zálohovací systém pro potřeby daňové kontroly či jen v případě, že budete sken dokladu v budoucnu potřebovat.

Zbývá jediný krok

Kontaktujte nás pro nezávaznou prezentaci a bezplatné 14denní demo řešení Docspoint.

Povinná pole jsou označená *.