Program mPOHODA slouží k vystavování účetních dokladů mimo účetní program POHODA. Řadíme jej do kategorie tzv. mobilní fakturace, kdy je možné účetní doklady jako faktury, příjmové či výdajové pokladní doklady apod. vystavovat prostřednictvím webové aplikace (v internetovém prohlížeči) nebo mobilní aplikace určené pro operační systémy Android (Google) a iOS (Apple).

Doklady vystavené v aplikaci mPOHODA se pak synchronizací přenášejí rovnou do účetního programu POHODA, kde dochází k jejich zatřídění mezi ostatní účetní doklady. Tak jsou připraveny k zaúčtování.

 

Pro koho je mPOHODA určená

mPOHODA se hodí pro tyto typy uživatelů:

  • firmy mající program POHODA, jejichž pracovníci potřebují vystavovat doklady přímo v terénu u zákazníků,
  • firmy a drobné živnostníky, jejichž účetní zpracovává účetnictví v programu POHODA. Díky spolupráci s aplikací mPOHODA je předávání dokladů k zaúčtování mezi podnikatelem a jeho účetní velmi jednoduché a rychlé.

Aplikace mPOHODA najde využití také jako příruční pokladna, v níž je možné evidovat tržby. Podnikatelé tak mohou mít mobilní pokladnu s EET neustále při ruce. mPOHODA sama po zaúčtování obchodní transakce odešle potřebné údaje o tržbě správci daně. Má-li podnikatel s sebou přenosnou (mobilní) tiskárnu, je aplikace schopna vygenerovat a vytisknout účtenku pro zákazníka.

Skvělou funkcí programu mPOHODA ve verzi pro mobilní telefony je, že dokáže vystavovat účetní doklady i bez připojení k internetu. Doklady zůstávají uloženy v mobilní aplikaci a při nejbližším připojení telefonu k internetu se exportují do účetního programu POHODA.

Bližší informace o programu mPOHODA naleznete na webu https://www.mpohoda.cz/.

 

Tvůrce programu mPOHODA

Tvůrcem aplikace mPOHODA je společnost STORMWARE s.r.o., jež je zároveň tvůrcem jednoho z nejpoužívanějších účetních programů v České republice – systému POHODA.

 

Řešení Docspoint slouží jako elektronický archiv daňových dokladů.

Archivujte a spravujte své účetní doklady online, bez papírů a v souladu s českou legislativou. Docspoint spolupracuje s účetním software POHODA a umožňuje snadný import připravených dokladů.