V minulém roce jsme mezi našimi zákazníky udělali průzkum ohledně tvorby nových funkcí do řešení Docspoint. Na těch nejžádanějších nyní usilovně pracujeme.

Jednou z nich byla také možnost manažerského reportingu nad účetními daty. Ta sice skončila na chvostu top 5 nejžádanějších funkcí a do naší roadmapy vývoje se aktuálně nedostala, nicméně není třeba zoufat!

Objevili jsme totiž již hotové řešení, které jsme se rozhodli otestovat a o němž bychom vám rádi v tomto článku pověděli více. Jedná se o českou aplikaci Rekap, která se zaměřuje právě na oblast manažerského reportingu.

 

Jak Rekap funguje?

Napojuje se, stejně jako Docspoint, přímo na účetní software Pohoda a umožňuje graficky v mnoha desítkách různých reportů zobrazit ekonomická data o fungování vaší firmy nebo, v případě účetních kanceláří, firem vašich klientů.

 

K čemu je Rekap dobrý?

Firmu jde řídit dvěma způsoby. Na základě pocitů nebo na základě dat. Pro ty z vás, kdo svá manažerská rozhodnutí raději činí na základě dat nebo chtějí takový způsob managementu dopřát svým klientům, je určen právě Rekap s jeho manažerskými reporty.

Chcete jednoduše vědět, jak se vyvíjí vaše EBITDA? Jak se vyvíjí marže vašich produktů? Jestli vám roste nebo klesá dluh? Jak je na tom obrátkovost vašich produktů či skladových zásob? Rekap vám tyto a mnohé další údaje zobrazí v grafech.

 

Proč by měl Rekap zajímat účetní kanceláře?

Účetní kancelář je byznys jako každý jiný. Plný konkurence a snah nad touto konkurencí vítězit a přitáhnout nové zákazníky co nejlepší kombinací služeb a prozákaznického přístupu. Rekap může účetním kancelářím přinést velkou konkurenční výhodu. A to v tom, že svým klientům nabídnou novou úroveň informací nutných pro lepší řízení jejich firem. Vyexportovat tabulky z Pohody do Excelu zvládne každý. Otázkou je, jak je práce s daty v takovém formátu příjemná pro majitele firem. Pro účetní také znamená práci navíc. Proč si tuto činnost nezjednodušit automatizací a zároveň klientům nenabídnout vyšší přidanou hodnotu v podobě příjemného a intuitivního prostředí reportingu?

A navíc! Rekap nabízí funkci Kontrolní přehled. Díky ní můžete vidět na jednom místě přehled o stavu účetnictví všech firem ve Vaší správě(nezaúčtované doklady, rozdíly na účtech, problémy s pohledávkami, závazky,...). Pro tyto informace tak není třeba chodit do instancí Pohody jednotlivých klientů. Vše najdete přehledně v Rekapu!

 

Aktuálně testujeme

Sami aktuálně zkoumáme možnosti Rekapu a připravujeme nasazení u jednoho společného klienta. Díky tomu vám snad již brzy přineseme případovou studii a popíšeme konkrétní dopady na zjednodušení a zlepšení ekonomického řízení.

 

Pojďte testovat s námi!

Pokud vás oblast manažerského reportingu zajímá, Rekap nabízí možnost bezplatného napojení a otestování na vašich datech. Pojďte jej společně s námi otestovat, sdílet optimální postupy a zjistit, jak z kombinace Docspoint + Rekap dostat maximum. Rádi vám budeme ohledně propojení Docspointu s Pohodou a Rekapem nápomocni.

Prezentaci Rekapu najdete na webu https://rekap.online.

 

Galerie aplikace Rekap

dashboard8 dashboard4 CFO-BOARD ekonomika