Šablony pro rychlé načítání metadat u opakujících se dokladů

  • Šablonu můžete vytvořit z jakéhokoliv dokladu uloženého v Docspointu.Pravděpodobně nejefektivnější však je využít některý z již zaúčtovaných dokladů v části Archiv.
  • Při otevření kontextového menu (na konci řádku vybraného dokladu, viz screenshot níže) je možné využít funkce „Použít jako šablonu“. To Vám umožní jednorázově nahrát nový doklad a načíst do něj metadata ze zaúčtovaného dokladu. Druhou položkou v kontextovému menu je „Přidat mezi šablony“. Tou si ze zaúčtovaného dokladu vytvoříte novou šablonu, kterou pak můžete opakovaně používat pro načítání metadat k novým dokladům.
Přidat doklad mezi šablony
  • Uložené šablony naleznete v sekci „Šablony“ v levém horním menu webové aplikace Docspoint.
Sekce Šablony s uloženými šablonami.
  • Pokud již máte doklad nahraný v Docspointu (např. přes sběrný e-mail nebo mobilní aplikaci) a chcete k němu natáhnout metadata ze šablony, stačí otevřít detail nově přidávaného dokladu, ve spodní části obrazovky kliknout na tlačítko „Načíst ze šablony“ a vybrat ze seznamu šablonu, z níž chcete metadata načíst (viz obrázek níže).
Natažení metadat ze šablony
  • Práce se šablonami probíhá na úrovni jednotlivých uživatelů. Každý uživatel si tak vytváří a spravuje vlastní seznam šablon.

Zjistěte, jaké možnosti vám v digitalizaci účetnictví
nabízí řešení Docspoint.

Napište si o nezávaznou konzultaci a bezplatné demo.